Купівля і розмитнення авто з Швеції - це вигідний варіант для тих, хто шукає надійне та якісне авто за доступною ціною. Пригін та розмитнення автомобілів з Європи, зокрема зі Швеції, є популярною практикою серед українців.


   Шведські автомобілі відомі своєю довговічністю та високою якістю, тому не дивно, що вони користуються попитом на українському ринку. Також в Швеції ви можете придбати авто інших виробників за ціною, суттєво нижчою ніж, наприклад, в Німеччині чи Чехії.


   В цій статті ви дізнаєтесь:

✔ Як пригнати і розмитнити авто з Швеції

✔ Які документи потрібні для митного оформлення в Україні

✔ Які потрібно сплати податки в 2025 році та коли їх сплачувати

Як пригнати і розмитнити авто з Швеції

   При виборі і пригоні авто з Швеції для розмитнення в Україні врахуйте наступні моменти:

  • в Україну заборонено ввозити та розмитнювати легкові авто з екологічним класом нижче Євро-2 та вантажні авто з екологічним класом нижче Євро-5;
  • розмитнити авто з Швеції в Україні, а також поставити його на облік, може громадянин, який має український паспорт або посвідку на постійне (тимчасове) проживання, а також ідентифікаційний код;
  • після вибору і купівлі авто в Швеції потрібно скласти договір купівлі-продажу (купчу) в якій має бути вказаний власник авто;
  • якщо авто буде ввозити інша людина за дорученням, вона повинна мати при собі оригінал нотаріального доручення від власника авто;
  • авто потрібно зняти з обліку в Швеції, хоча транзитні номери в Швеції не видають і авто, як правило, в'їжджає в Україну на постійних номерах;
  • на авто повинен бути дійсний страховий поліс Швеції на час пересування по території ЄС.

Які документи потрібні для митного оформлення авто з Швеції в Україні

   Основні документи, які ви отримуєте під час купівлі авто від попереднього власника це - договір купівлі-продажу і технічний паспорт на автомобіль.


   Договір купівлі-продажу, або як її часто називають - купча (по шведською - Kopeavtal) може бути довільної форми. Купча заповнюється шведською або англійською мовами. Якщо продавець авто - фірма, вона може видати рахунок-фактуру (Kontantfaktura) на авто, завірену печаткою фірми. Такий рахунок заміняє купчу. В шведській купчій обов'язково вказується власник авто, на якого воно буде оформлятися в Україні.

Зразок договору купівлі-продажу (купчої) на авто з Швеції:

Шведська купча на авто

   Для митного оформлення авто в Україні також знадобиться постійний та транзитний тех. паспорт, зразки яких наведено нижче.

Зразок постійного техпаспорта на авто з Швеції:

Шведський постійний техпаспорт на автомобіль

Зразок тимчасового (транзитного) техпаспорта на авто з Швеції:

Шведський транзитний техпаспорт на автомобіль

  Для вивезення авто з ЄС також потрібно отримати експортну митну декларацію. Її перевіряють польські митники під час проведення митного контролю авто на виїзд з Польщі. Митну декларацію ЄС можна виготовити по місцю купівлі авто в Швеції, а можна на перед польсько-українським кордоном.


Які потрібно сплати податки в 2025 році та коли їх сплачувати

  Всі товари, що ввозяться в Україну підпадають під сплату податків, і автомобілі - не виключення. В 2025 році все ще діють закони України №2611-VIII та №2612-VIII від 08.11.2018 року, якими встановлено ставки мита, акцизного збору та ПДВ при ввезенні авто в Україну.


  Податки при ввезенні авто, їх ще називають митними платежами, або сумою розмитнення, залежать від року випуску, об'єму двигуна, типу двигуна (дизель/бензин) і ціни автомобіля. Найпростіше їх підрахувати з допомогою нашого «Калькулятора розмитнення авто».


  Митні платежі сплачуються повністю до в'їзду автомобіля в Україну. Після їх сплати і надходження на рахунок митниці, митний брокер оформляє попередню декларацію на підставі якої авто може перетнути кордон.


Висновок

   З правильною підготовкою та знанням всіх етапів ви зможете без проблем отримати бажаний автомобіль на українських номерах. Для того, щоб уникнути помилок і зекономити час на розмитненні авто з Швеції, рекомендуємо звернутися до професіоналів - митного брокера, який має досвід у митному оформленні авто.

Дякуємо, що дочитали статтю до кінця!