Визначення коду товару або класифікація товару згідно УКТЗЕД має одне з ключових значень в процесі його митного оформлення. Для цілей митного оформлення будь-якому товару, що переміщується через митний кордон України, присвоюється 10 значний цифровий код згідно класифікатора УКТЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності).

   В свою чергу, кожному коду товару згідно УКТЗЕД ставиться у відповідність та чи інша ставка мита, а також перелік дозвільних документів, необхідних для його оформлення.

   Таке кодування також застосовується для забезпечення однозначної ідентифікації товарів і використовується в подальшому при заповненні вантажної митної декларації та товаросупровідних документів, визначенні переліку державних видів контролю, а також декларування товарів на митниці.

    Українська товарна номенклатура налічує більш як 3 тисячі позицій і пояснень до них, до того ж існує велика кількість листів митниці, які роз’яснюють особливості класифікації тих чи інших товарів, тому підібрати код товару, в деяких випадках, буває важко навіть спеціалісту.


Для визначення коду товару згідно УКТЗЕД Вам необхідно надати:

  • повний опис товару;
  • матеріал або сировина з яйого його виготовлено, а також, за необхідності - його хімічний склад;
  • призначення товару, його технічні характеристики;
  • галузь застосування;

   В особливо складних випадках класифікації товарів згідно УКТЗЕД, наприклад, при необхідності визначення хімічного складу продукту, митні органи мають право здійснювати відбір проб і зразків товарів, для проведення аналізів в митній лабораторії.

   Ви можете самостійно визначити код товару, скориставшись Українським класифікатором ЗЕД, або попросити про допомогу в наших фахівців.