Акредитація на митниці або реєстрація на митниці – це перший, необхідний крок для ведення зовнішньоекономічної діяльності (або скорочено - ЗЕД) Вашим підприємством. Акредитація на митниці також потрібна українським та іноземним перевізникам.
  Без акредитації перевізника (транспортної компанії) на митниці вона не зможе здійснювати перевезення вантажів, що ввозяться в Україну, вивозяться з України, а також переміщуються транзитом.
Загальні положення щодо акредитації на митниці:
  Якщо статут Вашого підприємства передбачає право на здійснення зовнішньоекономічної діяльності, або Ви – фізична особа - підприємець, то, згідно законодавства України, Ви маєте право укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) та, відповідно, здійснювати експорт чи імпорт товарів і послуг.
  Підприємство, при необхідності здійснювати митне оформлення вантажів до моменту здійснення такого оформлення повинне звернутися в митний орган та стати на облік, тобто акредитуватися на митниці. У результаті Ви будете занесені у відповідний реєстр осіб і зможете здійснювати зовнішньоекономічну діяльність по всій території України.
  Акредитація проводиться одноразово і дійсна на всій території України, плата за реєстрацію Вас, як суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, митними органами не стягується. Відсутність реєстрації на митниці підприємства чи перевізника є підставою для відмови в митному оформленні вантажів, які йому належать. Без акредитації перевізника митниця не прийме до оформлення товар, який він перевозить.
Порядок взяття на облік в митних органах:
  В 2024 році акредитація підприємства на митниці значно спростилася. Для цього представнику підприємства (чи за його дорученням – митному брокеру) достатньо надати в митницю заяву за формою, затвердженою наказом Мінфіну № 552 від 15.06.2015 року. Решту інформації митниця отримує з Державних реєстрів. За відсутності зауважень до заяви, реєстрація проводиться, як правило, на протязі одного робочого дня.
  Особа може самостійно стати на облік з допомогою порталу Держмитслужби «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», для цього директору підприємства необхідно подати відповідну заяву з допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Підприємству може бути відмовлено в акредитації в наступних випадках:
- заява заповнена з порушенням вимог наказу;
- до заяви внесено невірні або недостовірні дані;
- відомості, зазначені в заяві, не відповідають даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
  Зняття з обліку відбувається автоматично після отримання Держмитслужбою інформації про внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи або фізичної особи – підприємця.
Акредитація іноземного перевізника:
  З 01 липня 2021 року Держмитслужба також вимагає наявність реєстрації іноземних перевізників на українській митниці.
Для проведення реєстрації іноземного перевізника потрібні наступні відомості:
- копія свідоцтва про державну реєстрацію, в якому вказані реєстраціний код та назва органу реєстрації;
- прізвище та імя директора перевізника;
- телефон та електрона пошта для звязку;
- код EORI (за наявності).
  Акредитація іноземного перевізника на митниці нашою компанією здійснюється, як правило, на протязі однієї години.