Акредитація на митниці або реєстрація на митниці – це перший, необхідний крок для ведення зовнішньоекономічної діяльності (або скорочено - ЗЕД) Вашим підприємством.

   Якщо статут Вашого підприємства передбачає право на здійснення зовнішньоекономічної діяльності, або Ви – фізична особа - підприємець, то, згідно законодавства України, Ви маєте право укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) та, відповідно, здійснювати експорт чи імпорт товарів і послуг.

    Підприємство, при необхідності здійснювати митне оформлення вантажів до моменту здійснення такого оформлення повинне звернутися в митний орган та стати на облік, тобто акредитуватися на митниці. У результаті Ви будете занесені у реєстр акредитованих на митниці осіб, і, як підтвердження, отримаєте на руки картку акредитації.

   Акредитація проводиться одноразово, плата за реєстрацію Вас, як суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, митними органами не стягується. Відсутність акредитації підприємства на митниці є підставою для відмови в митному оформленні вантажів, які йому належать.

   Для проведення акредитації в митних органах представнику підприємства (чи за його дорученням – митному брокеру) необхідно надати в митницю оригінали та завірені копії документів у згідно з переліком, затвердженим Міністерством фінансів України, а також картку обліку особи, що здійснює операції з товарами (картку акредитації) та її електронну копію, заповнені з допомогою відповідного програмного забезпечення.

   Підприємству може бути відмовлено в акредитації тільки в разі надання ним не повного комплекту документів чи наявності в поданих документах недостовірних відомостей. Відповідальність за достовірність заявлених в картці акредитації відомостей несе директор підприємства, при зміні цих відомостей, підприємство зобов’язане в десятиденний строк поновити їх.

   Акредитація на Вінницькій митниці, при наявності всіх необхідних документів, проводиться, як правило, на протязі одного робочого дня. Перелік документів, необхідних для здійснення реєстрації в митних органах дивіться на нашому сайті в розділі «Перелік документів, необхідних для акредитації (реєстрації, обліку) в митних органах».

   Акредитація на митниці може бути анульована при наявності письмової заяви підприємства або у випадку його ліквідації.

   Підприємство також може здійснювати експорт чи імпорт товарів без проведення обліку на митниці. Детальніше про це в розділі: «Послуги комісіонера, відправника чи одержувача вантажу».