Оформлення сертифікату EUR.1

 Сертифікат з перевезення товару EUR.1 оформляється на виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони боку, і Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами, з іншої сторони. Вона ратифікована Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII (далі – Угода).

   З 01 січня 2016 року в рамках даної Угоди митниці Державної фіскальної служби будуть здійснювати видачу сертифікатів на перевезення вантажів форми EUR.1 при експорті товарів з України в країни ЄС.

   Сертифікати перевезення товарів EUR.1 видаються на товари, які експортуються в країни ЄС і задовольняють вимогам Протоколу 1 до Угоди (Правила походження). За умови надання митним адміністраціям країн ЄС сертифікатів форми EUR.1 до товарів українського походження будуть застосовуватися пільги зі сплати мита.

   Сертифікат перевезення товарів EUR.1 оформляеться під час або після здійснення експорту товару. Термін дії сертифіката EUR.1 становить 4 місяця.

Для оформлення сертифіката EUR.1 експортер або його уповноважена особа, надають такі документи:

  • заяву, що містить декларацію експортера, згідно форми, наведеної в додатку III до Угоди;
  • заповнені згідно з вимогами Угоди електронна копія сертифіката й оригінал бланка сертифіката (у випадку наявності його в експортера);
  • документи, які підтверджують преференційне походження товарів з України у випадку якщо це перша поставка таких товарів до країн ЄС.

   Сертифікат заповнюється експортером на кожну партію товарів відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 18.11.2014 №1142 « Про затвердження Порядку заповнення й видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1…» Сертифікат заповнюється, як правило, англійською мовою й видається безоплатно в найкоротший строк, але не більше трьох робочих днів з моменту реєстрації заяви в митниці.

Оформлення сертифіката форми EUR.1 не потрібно в таких випадках:

  • загальна фактурна вартість партії товарів не перевищує 6000 євро ( для одержання преференцій у країнах ЄС експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації інвойсі);
  • експортер має статус уповноваженого згідно статті 23 Правил походження;
  • у країнах ЄС товари обкладаються податками за нульовою ставкою ввізного мита Митного тарифу.

Скачати зразок бланка сертифіката форми EUR.1

Скачати форму заяви для видачі сертифіката форми EUR.1