Як «розмитнити» авто з США? Який порядок митного оформлення авто з США? Такі запитання досить часто задають наші клієнти.


  Останнім часом особливої популярності набула купівля автомобіля на аукціонах в США, таких як Copart, Iaai, Manheim та інші. Там можна придбати автомобіль преміум класу за досить прийнятну ціну. Навіть після доставки та розмитнення такого авто в Україні можливо зекономити до 50% вартості аналогічного в Україні.


  Попит на такі автомобілі виріс ще більше після прийняття Законів України №2611-VIII та №2612-VIII, які зменшили ставки акцизного збору та усунули деякі інші обмеження для «ввезення» та розмитнення авто з США.


  Після покупки, представник аукціону – брокер допоможе Вам обрати морську лінію для доставки авто в Україну, а також надішле Вам оригінали документів експрес поштою.


Митні платежі на авто з США:

  При ввозі автомобіля зі США, втім, як і з інших країн, вам необхідно буде сплатити в бюджет мито, акциз і ПДВ, які розраховуються виходячи з характеристик автомобіля і його митної вартості. Сама митна вартість автомобіля складається із ціни продажу авто на аукціоні, комісій аукціону, а також витрат на доставку авто в порт України.


  Формули для розрахунків платежів можна подивитися в нас на сайті в розділі: «Ставки мита та акцизного збору на авто. Податки при ввезенні авто». Для розрахунку платежів можна також скористатися калькулятором: «Калькулятор розмитнення авто».


Документи, необхідні для розмитнення автомобіля з США в Вінниці:

  • тайтл (можливі назви англійською - Title, Salvage Title, Certificate of Salvage) – аналог нашого тех. паспорту на автомобіль, свідоцтво на право власності;
  • рахунок з аукціону (можливі назви англійською - Bill of Sale/Sales Receipt/Invoice) з обов’язковим зазначенням вартості автомобіля та реквізитів покупця (ПІБ, адреса);
  • морська накладна на перевезення контейнера з автомобілем з США в Україну (назва англійською - Bill of lading);
  • довідка про транспортні витрати за доставку авто морем з США до України;
  • копії паспорта та ідентифікаційного коду власника.

  Після прибуття контейнера в порт, на підставі вищевказаних документів митний брокер оформляє попередню декларацію для пропуску Вашого авто на територію України та доставки його у внутрішню митницю, де буде проводитися його остаточне митне оформлення.


  Як правило, терміни митного оформлення авто з США в Вінниці нашою компанією не перевищують 4-х годин з часу прибуття його на митний термінал. Затримки можуть бути пов’язані з коригуванням митної вартості та необхідністю доплати митних платежів.


Розмитнення авто з США завершено, що далі?

  Після розмитнення авто ви отримуєте на руки митну декларацію, посвідчення для реєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС, а також документи з відмітками митниці. Далі необхідно отримати сертифікат відповідності в органах сертифікації та поставити автомобіль на облік. Орган сертифікації може вимагати відремонтувати авто та провести заміну світлових приладів відповідно до європейських стандартів.