Митне оформлення електромобіля стає все більш затребуваною послугою в Україні.

  В останні роки, у тому числі й завдяки росту цін на енергоносії, активізувався ринок імпортних електромобілів. Тільки за перше півріччя 2017 року в Україні було розмитнено близько тисячі електромобілів. На початок 2024 року за орієнтовними оцінками дорогами України їздить близько 50тисяч електромобілів.


  Найбільш популярні марки електричних авто, що імпортуються в 2024 році, це Nissan Leaf, BMWi3, Volkswagen E-Golf, Volkswagen e-up, Ford Focus Electric і звичайно ж Tesla.


  Пожвавленню ринку та збільшенню популярності електрокарів також посприяло скасування мита на імпорт електромобілів з 2016 року, а з початку 2019 року і ПДВ. Податковим кодексом України передбачено звільнення від сплати ПДВ під час розмитнення електромобілів також і на 2024 рік.


  Саме митне оформлення електромобілів відбувається у внутрішній митниці. Прикордонна митниця перевіряє наявність попередньої декларації, загальної декларації прибуття та решти документів для розмитнення авто і пропускає автомобіль для оформлення у внутрішній митниці.


Які податки необхідно сплатити в бюджет для розмитнення легкового електромобіля?

  На даний час, тобто у 2024 році, для митного оформлення легкового електричного авто в бюджет слід сплатити лише акцизний збір, який складає 1 євро за 1 кіловат-годину ємності електричного акумулятора такого транспортного засобу.


  Наприклад, якщо ви придбали за кордоном електромобіль за 10 000 євро з електричною батареєю ємкістю 27 кВт/год., то сума платежів в бюджет буде складати всього 27 євро, в гривні по курсу НБУ на день оформлення електромобіля на митниці.

Розмитнення легкового електромобіля Вінниця

  Але є один нюанс. Починаючи з 2024 року пільги по сплаті податків на легкові електромобілі надає внутрішня митниця під час розмитнення. На час переміщення електромобіля від кордону до внутрішньої митниці необхідно сплатити гарантійні митні платежі в сумі акцизу - 1 євро за 1 кіловат потужності батареї та ПДВ - 20% від вартості електричного авто, яка вказана в договорі купівлі-продажу. Після завершення оформлення електромобіля у внутрішній митниці сума ПДВ повертається вам за заявою на картковий рахунок або готівкою через касу митниці.


  Слід зауважити, що такі податки стосуються саме легкових електричних автомобілів. Для ввезення та розмитнення в Україні гібридного авто, тобто такого, який крім електродвигуна обладнаний дизельною чи бензиновою установкою для заряджання акумулятора, необхідно буде сплатити такі ж податки, як і для звичайного авто.


Нюанси розмитнення вантажного електромобіля в 2024 році

Розмитнення вантажного електромобіля

  Вантажні авто оснащені виключно електричним двигуном (одним або декількома) під час розмитнення в Україні не обкладаються акцизним збором. З 01 березня 2024 року набули чинності зміни до Податкового кодексу України. Відповідно до цих змін звільняються від сплати ПДВ наступні транспортні засоби, обладнані виключно електричним двигуном:

  • легкові електромобілі;
  • вантажні електромобілі;
  • а також, електричні сідельні тягачі.

  Звільнення від ПДВ діє до 01 січня 2026 року. Отже, щоб провести митне оформлення електричної вантажівки в 2024 році потрібно сплатити в бюджет лише мито - 10% від її вартості.


  Як легковому електромобілю, так і вантажному, перед реєстрацією в Сервісному центрі МВС, необхідно буде пройти процедуру сертифікації та отримати Сертифікат відповідності, який підтверджує можливість його експлуатації на дорогах України.


  Ми надаємо послуги з митного оформлення електромобілів у Вінниці та Вінницькій області. Крім того, також займаємося митним оформленням традиційних авто з бензиновим або дизельним двигуном.


Телефонуйте для отримання додаткової консультації: