Митне оформлення електромобіля стає все більш затребуваною послугою в Україні.

  В останні роки, у тому числі й завдяки росту цін на енергоносії, активізувався ринок імпортних електромобілів. Тільки за перше півріччя 2017 року в Україні було розмитнено близько тисячі електромобілів. На кінець 2018 року в Україну було ввезено, за попередніми підрахунками, близько 12 000 електромобілів.

  Найбільш популярні марки електричних авто, що імпортуються в Україну це BMWi3, Volkswagen E-Golf, Volkswagen e-up, Nissan Leaf, Ford Focus Electric і звичайно ж Tesla.

  Пожвавленню ринку та збільшенню популярності електрокарів також посприяло скасування мита на імпорт електромобілів з 2016 року, а з початку 2019 року і ПДВ. Податковим кодексом України передбачено тимчасове звільнення від сплати ПДВ під час «розмитнення» електромобілів до кінця 2022 року.

  На даний час, для митного оформлення електричного авто в бюджет слід сплатити лише акцизний збір, який складає 1 євро за 1 кіловат-годину ємності електричного акумулятора такого транспортного засобу.

  Наприклад, якщо ви придбали за кордоном електромобіль за 10 000 євро з електричною батареєю ємкістю 27 кВт/год., то сума платежів в бюджет буде складати всього 27 євро, в гривні по курсу НБУ на день оформлення електромобіля на митниці.

Розмитнення електромобіля Вінниця

  Слід зауважити, що такі податки стосуються тільки «чистих» електричних автомобілів. Для ввезення та розмитнення гібридного авто потрібно буде повністю сплатити акциз, мито та ПДВ.

  Також для реєстрації автомобіля в органах ДАІ необхідно буде одержати сертифікат відповідності про те, що ваш електромобіль може експлуатуватися на дорогах України.

  Компанія «БрокСтар» надає послуги з митного оформлення електромобілів у Вінниці та Вінницькій області. Крім того, ми також займаємося митним оформленням традиційних авто з бензиновим або дизельним двигуном.