Як розмитнити сідельний тягач в Україні? Митне оформлення сідельних тягачів, не викликає особливих труднощів, але, як завжди, є деякі нюанси. Перш за все, необхідно переконатися, що це не вантажний автомобіль, який обкладається акцизом. Основна ознака - наявність «сідла» для кріплення напівпричіпа.


  Серед популярних моделей сідельних тягачів в Україні, які зарекомендували себе своєю надійністю виділяються Volvo, Scania, MAN, DAF, Renualt та, звичайно ж, Mercedes.


Вартість розмитнення сідельного тягача в Україні:

  Нові сідельні тягачі для перевезення причепів та напівпричепів класифікуються у відповідності до УКТЗЕД по коду 8701 20 10 00, а бувші у використанні – 8701 20 90 00 відповідно.


  На відміну від легкових та вантажних авто, при імпорті в Україну сідельні тягачі не обкладаються акцизом. Ставка мита на нові тягачі складає 0%, на бувші у використанні – 10%. Крім того необхідно сплатити ПДВ в розмірі 20% від вартості тягача і суми мита.

Митне оформлення сідельного тягача

   Для прикладу візьмемо сідельний тягач Volvo FH 440, б/в, 2008 року випуску, вартістю 10 000 євро.

Мито: 10 000 євро х 10% = 1000 євро;

ПДВ: (10 000 євро + 1 000 євро) х 20% = 2 200 євро;


Загальна сума митних платежів - 3 200 євро, тобто 32% від вартості тягача.





Які документи потрібно щоб розмитнити сідельний тягач?

  Документи для розмитнення сідельних тягачів – стандартні, як і при митному оформленні будь-якого іншого транспортного засобу. Найголовніші, - це купча (рахунок), а також техпаспорт на автомобіль. Детальніше з документами для розмитнення можна ознайомитися в статті: «Перелік документів для розмитнення авто». На новий сідельний тягач також знадобиться Сертифікат відповідності, виданий виробником.


  Для в'їзду і розмитнення в Україні сідельний тягач має бути знятий з обліку в країні реєстрації, а також отримати транзитні номери і страховий поліс.


  Буває, що митниця не погоджується з ціною тягача, яка вказана в супровідних документах. В такому випадку може знадобитися висновок експерта щодо вартості.


  Для постановки на облік тягача в Сервісному центрі МВС потрібно пройти процедуру сертифікації і отримати Сертифікат відповідності - документ, які підтверджує, що транспортний засіб відповідає стандартам безпеки та екологічності в Україні.


Діючі обмеження на ввезення сідельних тягачів в Україну

  Необхідно звернути увагу, що в Україні дозволено розмитнення сідельних тягачів, які відповідають екологічним нормам не нижче Євро-5. Набрання чинності екологічного стандарту Євро-6 відкладено до 2025 року. Заборонено ввезення та розмитнення в Україні сідельних тягачів виробництва Російської Федерації, а також сідельних тягачів, які були зареєстровані на території Російської Федерації.


  В Україну можна також ввезти і розмитнити сідельний тягач з правим розміщенням рульового керування. Однак, після митного оформлення, для постановки на облік та отримання реєстраційних документів його потрібно переобладнати та пройти процедуру сертифікації.


Консультації по митному оформленню сідельних тягачів