Шукаєте де швидко і якісно розмитнити сільгосптехніку? Ви звернулися за вірною адресою. Ми маємо великий досвід в митному оформленні різноманітної сільськогосподарської техніки: тракторів, комбайнів, причепів, сівалок, розкидачів добрив та оприскувачів, плугів, борон і т.д.


  Митне оформлення сільгосптехніки має деякі нюанси, знання яких допоможе Вам уникнути простоїв на митниці та завищення митної вартості, яка є основою для нарахування податків.


Платежі, що справляються під час митного оформлення сільгосптехніки в Україні

Розмитнення трактора та розмитнення причепа

Розмитнення трактора та причепів

  Всю сільськогосподарську техніку умовно можна розділити на кілька груп. Перша група - трактори колісні для сільськогосподарських робіт, в залежності від потужності класифікуються за кодами 8701911010 – 8701951090 УКТЗЕД, для розмитнення трактора необхідно сплатити мито, що складає 10% від вартості.


  Причепи сільськогосподарські - ставка мита 10% від вартості. Крім цього сплачується також ПДВ, яке складає 20% від вартості самої техніки та суми мита.


Розмитнення комбайна

Розмитнення комбайнів та іншої збиральної техніки

  Друга група - машини для збирання та обмолоту сільськогосподарських культур. Розмитнення комбайна та іншої зернозбиральної техніки здійснюється за наступними ставками мита:

 • комбайни зернозбиральні - ставка мита - 0%;
 • преси для соломи та сіна, прес-підбирачі - ставка мита - 0%;
 • косарки для газонів, електричні - ставка мита - 0%;
 • бурякозбиральні комбайни - ставка мита - 0%;
 • силосозбиральні комбайни - ставка мита - 0%.

 Тобто, під час митного оформлення такої сільськогосподарської техніки в Україні сплачується лише ПДВ - 20% від вартості.


  Врахуйте, що візок для перевезення жатки комбайна повинен класифікуватися як причіп, де ставка мита - 10%, тому в рахунку (інвойсі) на комбайн необхідно відразу вказати окремо дві позиції - вартість комбайна і вартість візка для жатки.


Розмитнення плугів, борон, сівалок, розкидачів добрив

Розмитнення плугів

 Третя група - це сільгоспмашини для обробітку ґрунту і рослин. Основні види такої техніки, що імпортується в Україну це:

 • плуги - ставка мита - 0%;
 • борони дискові - ставка мита - 0%;
 • розпушувачі та культиватори - ставка мита - 0%;
 • сівалки – ставка мита - 0%;
 • розкидачі добрив навісні – ставка мита - 0%;
 • оприскувачі навісні – ставка мита - 0%;

  Як бачимо, на всі основні види мито відсутнє, для розмитнення такої сільгосптехніки необхідно сплатити лише ПДВ, що складає 20% від митної вартості.


  Причіпні розкидачі добрив та оприскувачі митниця може класифікувати як транспортний засіб (причіп), де ставка мита - 10% від вартості, тому слід бути уважним під час розмитнення такого виду техніки.


Документи для розмитнення сільгосптехніки:

  Документи для митного оформлення сільськогосподарської техніки стандартні - зовнішньоекономічний договір (контракт), рахунок-фактура (інвойс), товаротранспортна накладна (CMR), сертифікат походження (за наявності). На трактор та причіп також має бути технічний паспорт.


  В документах, зокрема в рахунку або купчій, необхідно чітко прописати характеристики товару: марка, модель, виробник, рік виготовлення, заводський номер, країна виготовлення, потужність (при наявності), продуктивність і т.д. На сільгосптехніці мають бути чітко видні заводські номери (номер кузова/рами), який митниця дуже любить звіряти з документами під час митного оформлення.


  Техніку під час транспортування розміщуйте так, щоб був доступ і можливість оглянути та сфотографувати бирку (шильдик) і заводський номер.


  Українське законодавство досить часто міняється, тому для одержання актуальної інформації з питань розмитнення сільгосптехніки звертайтесь за безкоштовною консультацією: