«Розмитнення» євроблях 2020 – що нового готують депутати? Ні для кого не секрет, що левову частку в сумі митних платежів при розмитненні авто на європейській реєстрації складає акциз, на який потім ще й нараховується 20% ПДВ.

  В зв’язку з цим в Верховній раді України зареєстровано законопроект, який пропонує змінити порядок нарахування акцизу під час митного оформлення авто на зарубіжній реєстрації з 2020 року. Депутати пропонують тимчасово, на протязі 180 днів не враховувати віковий коефіцієнт при підрахунку податку. Тобто, формула визначення акцизу буде виглядати наступним чином:

Сума акцизу = Базова ставка х Коефіцієнт двигуна, де

   Коефіцієнт двигуна – об’єм двигуна авто, поділений на 1000;

   Базова ставка - ставка податку в євро:

  • з бензиновим двигуном – об’ємом до 3000 куб.см. – 50 євро;
  • з бензиновим двигуном – об’ємом більш ніж 3000 куб.см. – 100 євро;
  • з дизельним двигуном – об’ємом до 3000 куб.см. – 75 євро;
  • з дизельним двигуном – об’ємом більш ніж 3000 куб.см. – 150 євро;

   Для прикладу, візьмемо автомобіль Skoda Octavia, 2006 року виробництва, з бензиновим двигуном об’ємом 1590 куб.см., вартістю 1500 євро. Якщо зараз загальна сума митних платежів на такий автомобіль складає 46 000 грн., то після прийняття законопроекту вона складе 15 500 грн. Як бачимо, економія майже в три рази.

   Що ж потрібно для «розмитнення» авто на єврономерах ?

Документи для «розмитнення» авто на європейській реєстрації:

   Для «розмитнення» євробляхи Вам необхідно зняти її з обліку в країні реєстрації. Підтвердженням може слугувати рішення про зняття з обліку Decyzja і транзитних тех. Паспорт, якщо це Польща. Перевірити чи знятий автомобіль з обліку в Польщі можна також на сайті Historiapojazdu.gov.pl.

Зразок польскої Decyzja

Польска Decyzja для розмитнення євробляхи

   При знятті з обліку евробляхи в Литві, як правило, на руках залишається старий тех.паспорт, а також видають Pazyma – свідоцтво про зняття з реєстрації в Литві. Чи знятий автомобіль з обліку в Литві можна подивитися на сайті eRegitra.lt.

Зразок литовскої Pazyma

Литовська Pazyma для розмитнення євробляхи

   Також вам знадобиться купча (рахунок) від продавця, де вказується продавець, покупець авто, а також його основні характеристики і вартість.

Зразок польської купчої

Польська купча для розмитнення євробляхи

Зразок литовської купчої

Литовська купча для розмитнення євробляхи

   На авто до 2000 року митниця може вимагати довідку про екологічну норму викидів не нижче Євро-2.

   Після митного оформлення ви отримуєте технічний паспорт і купчу з відмітками митниці, а також митну декларацію. Далі – отримання сертифіката відповідності та реєстрація авто в Сервісному центрі МВС.

   Якщо у Вас виникли будь-які запитання по митному оформленню авто на європейській реєстрації звертайтесь за телефонами: +38 067 965-05-86 (Viber, WhatsApp), +38 097 144-53-06 (Viber, WhatsApp), +38 095 842-32-50.