Митне оформлення експорту – невід'ємна частина будь-якої зовнішньоекономічної угоди, яка передбачає вивезення товару за межі митної території України.

  Процедуру митного оформлення експорту товарів Ваше підприємство може пройти в будь-якому, зручному для Вас митному органі, по всій території України.

Митні платежі при експорті товарів з України

  Україна, як і будь-яка інша розвинена країна, уживає всіх заходів для стимулювання експорту за кордон товарів вітчизняних виробників. Тому, за рідкісним винятком, при оформленні експорту товарів з України платежі не стягуються. Перелік товарів, які оподатковуються експортним митом можна переглянути в розділі «Ставки вивізного (експортного) мита в Україні».

  Крім того, якщо Ваша компанія - платник ПДВ, то при експорті вантажів Ви маєте право на відшкодування податку на додану вартість.

Оптимальна послідовність кроків
при оформленні експорту товару з України

Оформлення експорту товару
  • визначити особливості Вашої експортної операції (звичайний експорт товару, тимчасовий вивіз, вивіз сировини на переробку, вивіз товару з метою ремонту, гарантійної заміни і т.д.);
  • укласти договір доручення з митним брокером, що дає йому право представляти Ваші інтереси в митних органах;
  • разом з митним брокером визначити код УКТЗЕД товару, а також необхідність проходження додаткових видів контролю, одержання дозвільних документів, сертифіката походження і т.д.;
  • здійснити акредитацію підприємства як учасника ЗЕД на митниці (якщо Ви ще не акредитовані);
  • укласти зовнішньоекономічний контракт і перевірити його на відповідність вимогам митних органів і банку;
  • укласти договір на надання транспортно-експедиційних послуг;
  • після завантаження товару в транспортний засіб передати узгоджені документи брокерові, частина документів, при обопільній згоді, може готуватися митним брокером;
  • митний брокер проводить митне оформлення вантажу й надає оформлений пакет документів перевізникові вантажу (водієві), а також Вам, як експортерові.

Які ж документи необхідно для митного оформлення товарів при експорті з України?

  Основні документи, які будуть Вам необхідні зазначені в розділі «Документи для митного оформлення експорту».

  Після визначення коду УКТЗЕД товару, який експортується, можна буде більш точно сказати яким додатковим видам контролю він підлягає. Можливо, необхідно буде пройти радіологічний, фіто санітарний або ветеринарний контроль, одержати сертифікати, ліцензії, дозволи або інші, передбачені законодавством документи.

  Необхідно відзначити, що процедура митного оформлення експорту в Україні досить заплутана, необхідно розбиратися в безлічі документів, самостійно відслідковувати зміни митного й податкового законодавства, тому найпростіше доручити цю роботу митному брокерові.

Компанія «Брокстар» готова запропонувати Вам свої послуги по митному оформленню експорту вантажів.
Сподіваємося на плідне й взаємовигідне співробітництво.