Статті по митному оформленню та зовнішньоекономічній діяльності

Статті по зовнішньоекономічній діяльності

Акредитив та його застосування в зовнішньоекономічній діяльності. Види акредитивів.

16

Лип
2014
Автор: Адміністратор

Акредитив

Акредитив або акредитивна форма розрахунків широко застосовуються в зовнішньоекономічній діяльності підприємств. Однією з найактуальніших проблем в ЗЕД підприємства є питання довіри ділових партнерів - учасників зовнішньоекономічної угоди. Ні для кого не секрет, що у випадку неплатоспроможності однієї зі сторін контракту, інша не тільки терпить матеріальні збитки, може також постраждати її ділова репутація на ринку. Крім того, відповідно до законодавства України, несвоєчасне повернення валютної виручки за експортовану підприємством продукцію може привести до накладення на нього санкцій Мінекономіки згідно зі ст.37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Читати далі...

Митна декларація, вантажна митна декларація, заповнення митної декларації

10

Черв
2014
Автор: Адміністратор
Митна декларація

   Митна декларація або вантажна митна декларація (англ. cargo declaration), скорочено МД, ВМД – є основним документом, за допомогою якого здійснюється декларування (заявлення) митному органу відомостей про товари, що є предметом зовнішньоекономічної угоди.

   В Україні форма й порядок використання митної декларації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012г. №450 «Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій».

Читати далі...

Електронне митне оформлення, митне оформлення товарів за допомогою електронної декларації

16

Трав
2014
Автор: Адміністратор
Електронне декларування товарів

   Електронне митне оформлення або електронне митне декларування товарів спрямоване на скорочення часових та фінансових витрат при митному оформленні, а також виключає вплив суб'єктивних факторів і корупційних складових при веденні зовнішньоекономічної діяльності підприємством.

   Відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» документ, підписаний з допомогою електронного цифрового підпису, повністю прирівнюється до документа, підписаного власноручно уповноважених особою. Тому, електронна митна декларація, за своєю юридичною силою, повністю ідентична митній декларації, оформленій в «паперовому» вигляді.

Читати далі...