Статті по митному оформленню та зовнішньоекономічній діяльності

Статті по зовнішньоекономічній діяльності

Митна декларація, вантажна митна декларація, заповнення митної декларації

10

Черв
2014
Автор: Адміністратор
Митна декларація

   Митна декларація або вантажна митна декларація (англ. cargo declaration), скорочено МД, ВМД – є основним документом, за допомогою якого здійснюється декларування (заявлення) митному органу відомостей про товари, що є предметом зовнішньоекономічної угоди.

   В Україні форма й порядок використання митної декларації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012г. №450 «Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій».

Читати далі...

Електронне митне оформлення, митне оформлення товарів за допомогою електронної декларації

16

Трав
2014
Автор: Адміністратор
Електронне декларування товарів

   Електронне митне оформлення або електронне митне декларування товарів спрямоване на скорочення часових та фінансових витрат при митному оформленні, а також виключає вплив суб'єктивних факторів і корупційних складових при веденні зовнішньоекономічної діяльності підприємством.

   Відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» документ, підписаний з допомогою електронного цифрового підпису, повністю прирівнюється до документа, підписаного власноручно уповноважених особою. Тому, електронна митна декларація, за своєю юридичною силою, повністю ідентична митній декларації, оформленій в «паперовому» вигляді.

Читати далі...

Договір комісії. Особливості укладання договорів комісії в ЗЕД.

29

Бер
2014
Автор: Адміністратор
Договір комісії.

   Договір комісії – один з видів посередницьких договорів, який може застосовуватися в зовнішньоекономічній діяльності підприємства. У даній статті розглянуті особливості укладання договорів комісії в ЗЕД.

   Зовнішньоекономічні контракти можуть укладатися на виконання посередницьких угод. Часто включення посередника в зовнішньоторговельну операцію дозволяє оптимізувати дозвільні процедури при експорті товарів з України шляхом використання ліцензій, дозволів державних органів, які є в посередника.

Читати далі...